Chlamydioza a możliwości zarażenia

Chlamydia. Dziś usłyszałam taka diagnozę. Proszę o wyjaśnienie na czym to polega.nie mam żadnych objawów tej choroby. Czy można się zarazić przez kąpiel w basenie ? Leczę się w uk. Lekarz powiedział mi ze choroba może być uśpiona przez wiele lat. Generalnie jestem w szoku ze mogłam to złapać i nie wiem jak do tego doszło .

Magdalena Mroczek

Infekcja jest najczęściej bezobjawowa. Choroba może być "uspiona" przez wiele lat.
U kobiet Chlamydia moze powodować: nadżerki szyjki macicy, cysty i zapalenia gruczołów Bartholina, zapalenia jajowodów (przydatków), wtórną bezpłodności ,zapalenie okołowątrobowe lub zapalenie stawów. Można zarazic się na basenie.