Chleb w diecie redukcyjnej

Czym zastąpić chleb w diecie redukcyjnej? jem za dużo tego chleba, a chciałbym to jakoś zmienić.Jak jeść, aby schudnąć?

Mgr Martyna GorczyĹska

Sam chleb nie jest problem w diecie redukcyjnej, a nadmiar kalorii w całodziennej dawce pokarmów. Często bardziej kaloryczne jest to z czym spożywamy pieczywo - na przykład nadmiar masła, sery żółte lub tłuste wędliny. Oczywiście polecam pieczywo razowe - zawiera błonnik, składniki mineralne i witaminy z grupy B. W każdej diecie wskazana jest różnorodność. Dlatego na śniadanie zamiast kanapek można przyrządzić owsiankę lub kaszę jaglaną z owocami. Polecam spożywać regularnie pięć posiłków dziennie, duże ilości świeżych warzyw i owoców, chudego nabiału, ryb i tłuszczów roślinnych. Unikać smażenia - przygotowywać potrawy w piekarniku lub na parze. Bardzo istotna jest również aktywność fizyczna. Można również pomyśleć o skorzystaniu z pomocy dietetyka. Po przeprowadzeniu pomiarów i wywiadu, specjalista ułoży jadłospis dopasowany do Pana potrzeb.

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska