Chłoniak grudkowy bez cech transformacji

Witam Jak groźny jest chłoniak grudkowy G3b bez cech transformacji w DlBCL. Czy po chemii R-chop(osiem kursów) musi powrócić? Jakie są szanse na długoletnie przeżycie? Pozdrawiam ch
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Większość chorych przeżywa ponad 4 lata bez nawrotu, całkowite przeżycie wynosi około 80%. Nie ma bezpośrednich dowodów klinicznych wskazujących, który program chemioterapii wielolekowej jest optymalny w kategoriach całkowitego przeżycia.