Chłopak chce popełnić samobójstwo

Mój chłopak ma strasznie słabą psychikę. Pare razy już prubował popełnić samobujstwo. Ma ciężką sytułacje w domu brak wsparcia od rodziny ciagle tylko uprzykszają mu życie . Jest pełnoletni ale nie stać go na wynajęcie mieszkania i musi tam mieszkac . Mieliśmy też trudny okres razem i to go dobija jeszcze bardziej. Mówi że to przezemnie że ja go tak dobijam bo go niby okłamuje ale ja mówie prawde cały czas, nie ufa mi. Znowu chce to zrobić. Jego rodzina się tym nie przejmuje. Nie wiem co robić;(

Dzień dobry!

Chłopak powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub psychologa i dostać profesjonalną pomoc. Istnieje możliwość psychoterapii oraz farmakologicznego leczenia np. depresji w ramach refundacji NFZ.

Pozdrawiam!

Nie może Pani brać odpowiedzialności za drugiego, dorosłego człowieka. Może Pani udzielić wsparcia, zaproponować pomoc i kontakt w psychoterapeuta, który pomoże chłopakowi przepracować trudne emocje i sytuacje z przyszłości oraz nauczyć się zachowań adaptacyjnych pozwalających na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, pomoże zdobyć zaufanie, bliskość, pewność siebie i poczucie wartości.
Warto także nie ulegać tzw szantażom emocjonalnym mających na celu manipulowanie zachowaniem. Ciągłe uleganie, wycofywanie się i rezygnacja ze swoich potrzeb, byleby tylko zadowolić chłopaka, nie przyniosą Pani satysfakcji, a także ostatecznie nie wpłyną na poprawę relacji i jakości związku.