Chłopak niesłusznie zarzuca mi o kłamstwo

Chłopak posądził mnie o kłamstwo , mimo że tego nie zrobiłam . Niby nie jest pewny , to tylko domysły a nie chce wgl ze mna rozmawiać bo on jest zraniony , a nie spojrzy co ja czuję . Niby mówi że nie chce ze mną być a później że musi to przemyśleć .. Jak mam z nim porozmawiać jak dojdzie do tej rozmowy i co mu powiedzieć?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Rozumiem, że czuje się Pani sfrustrowana i zła, bo chłopak Pani nie ufa i uwierzył w pogłoski na Pani temat, które nie są prawdziwe. Oskarża Panią o kłamstwo, mimo iż Pani była uczciwa i nigdy go nie oszukała. Jeżeli Pani jest fair i nie ma sobie nic do zarzucenia, proszę cierpliwie czekać. To Pani chłopak ma problem z zaufaniem. Woli wierzyć domysłom i plotkom innych osób niż szczerze porozmawiać z Panią i zweryfikować, jaka jest prawda. Wiem, że nie jest Pani wygodnie w tej sytuacji. Nie wie Pani, na czym stoi, czy chłopak w końcu zechce z Panią porozmawiać, czy dalej będzie unosił się honorem i nie podejmie inicjatywy dyskusji. Zdaję sobie sprawę, że to jest frustrujące. Jeżeli jednak on nie chce rozmawiać, nie zmusi go Pani. Pani ma czyste sumienie i nie musi się z niczego tłumaczyć. Jeżeli mu jest źle, czuje się zraniony, oszukany, zaufał pogłoskom i niesprawdzonym plotkom, to chyba powinno mu zależeć, by dowiedzieć się prawdy. Wierzę, że uda się w końcu Państwu ze sobą porozmawiać i rozstrzygnąć, gdzie leży prawda. Proponuję też popracować nad komunikacją i zaufaniem w związku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych.

Jak najbardziej wskazana otwarta i szczera rozmowa-proszę w niej wrócić do tematu zdarzenia, które zarzucił Pani Chłopak i podzielenia się z Nim, jak się Pani czuje w tej sytuacji.
I razem "przegadać", co tak naprawdę jest przyczyną wątpliwości ze strony Pani Chłopaka.

Życzę pani zadowalającej rozmowy,
irena.mielnik.madej@gmail.com