Chlustające wymioty, bóle brzucha i utrata wagi u noworodka

Mój dwutygodniowy noworodek od niedawna wymiotuje po jedzeniu, są to tzw chlustające wymioty. Zastanawiamy się czy to od zmiany mleka ( miał zmienione mleko ) czy też choruje na zwężenie odźwiernika? Nadmienię, iż syn spada z wagi, męczą go bóle brzuszka, rzadko robi kupkę i ogólnie jest rozdrażniony. Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią chlustające wymioty są charakterystyczne dla zwężenia odźwiernika Koniecznie proszę zatem niezwłocznie udać się do lekarza pediatry, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wdroży dalsze postępowanie. Jeśli pylorostenoza zostanie potwierdzona, to dziecko zostanie skierowane do szpitala na zabieg.