Chodzenie na palcach prze 2-latka

Witam, moj 2 letni synek chodzi na palcach, wydaje mi sie, ze coraz mniej, poniewaz upominam Go, ze ma chodzic ,,ladnie, normalnie,, wtedy skutkuje ale po chwili sie zapomina i na paluchach. Nosi buty ze sztywna pieta i do kostek, czy sa powody do niepokoju ? a moze kupic mu buty MEMO, korekcyjne? Prosze o odpowiedz.

buty Memo są dobre ale bartka albo Arielki też nie sa złe, ważne żeby były wysokie za kostkę i dobrze ja stabilizowały nie pozwalając chodzić na palcach, poza tym należałoby zgłosić się do terapeuty na pokaz ćwiczeń i ewentualnie masaż rozluźniający mięśnie i rozciągające ścięgno Achillessa. Na paluszkach chodzą dzieci ze wzmożonym napięciem w mięśniach kończyn dolnych .