Chodzenie na palcach przez 3-latka

Syn 3 latka 4 miesiące jakiś czas temu dobre parę miesięcy zaczął stawać na palcach i na nich chodzić. Nie zwracaliśmy na to uwagi bo stawał na nich czasami i chodził czasami ( tylko jak nie ma butów ). W butach chodzi normalnie i biega normalnie. Wcoraj zauważyliśmy że jak biegnie to lewą nogą staje na palacach i wydaje się wtedy że biegnie i kuleje a chodził normalnie. Nie wiemy czy on tak ma bo tak mu się podoba ( niema autyzmu :) ) czy cos się gdzieś dzieje. Nie wiemy czy to jego wymysł czy

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć proponuję udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można zalecić ewentualnie odpowiednie dalsze postępowanie.

Piotr Pilarski

Jeśli raz chodzi dobrze a raz na palcach to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli takie utykanie utrzymuje się cały czas konieczna jest wizyta u ortopedy.

Pozdrawiam.