Chondromalacja I stopnia i wynik USG kolana

Mam stwierdzoną chondromalację I stopnia (wynik rezonans magnetyczny). Na wyniku usg robionym trochę wcześniej jest chondromalacja II stopnia chrząstki kłykcia bocznego kości udowej. zwapnienie w obrębie przyczepu ścięgna mięśnia 4głowego, kolano lewe - niewielki wysięk w pochewce gęsiej stopki, boczne podwichnięcie rzepki Już wiem, że powinnam zrobić dodatkowe badania ale nie wiem jakie. Czy doktor byłby na tyle uprzejmy i napisał jakie to mają być badania.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sama chondromalacja I/II stopnia nie jest jeszcze poważnym i głębokim uszkodzeniem. Powinien Pan jednak wykonać dodatkowe badania (rezonans magnetyczny, tylko ze ten już został wykonany) i w zależności od tego rozpocząć leczenie. To kluczowe badanie w tym przypadku. Jest duża szansa, że sama rehabilitacja, mająca na celu skorygowanie nieprawidłowej biomechaniki (ruchu) w stawie rzepkowo-udowym wystarczy, aby problem się nie pogłębiał, a dolegliwości ustąpiły - pozwalając na powrót do biegania.