Chondromalacja II stopnia chrząstki szklistej

Witam. mam 20 lat. rezonans magnetyczny wykazał u mnie: chondromalacje II stopnia chrzastki szklistej, zwyrodnienie łąkotki przyśrodkowej I/II stopnia niewielka lateralizacja rzepki, skrócenie kłykcia przyśrodkowego płyny w kaletkach: głebokiej, zachyłkowej. Czekam na konsultacje lekarską odnosnie mojej artroskopii. Czy ten zabieg jest nieunikniony, może można to zaleczyć rehabilitacją, zastrzykami i odpowiednimi ćwiczeniami? Bardzo prosze o pomoc, dodam że biore obecnie collaflex

Aleksander Ropielewski

Dużo zależy od lokalizacji uszkodzeń chrząstki i łąkotki oraz stopnia aktywności fizycznej i dolegliwości klinicznych jakie Pan odczuwa. Artroskopia ma jednak niepodważalną zaletę możliwości leczniczej, a nie tylko diagnostycznej, dlatego sugeruję jej wykonanie.