Chondromalacja rzepki a artroskopia kolana

Witam. Mialam robiona artroskopie kolana ok. 2 tygodni temu. Rezonans sprzed roku wykazal mi np chondomolacja rzepki 3i4 stopnia I kilka imnych rzeczy. Lekarz zrobil mi tylko shaving lakotki. Po tygodniu na wizycie kontrolnej poinformowalam lekarza ze noga mnie boli, ze jak chodze to kolano mi widocznie ucieka, lekarz dal mi suplement diety. Teraz coraz bardziej odczuwam to uciekanie kolana jak staram sie normalnie chodzic. Kolani dalej mnie boli I 'pstryka' to normalne? Dziekuje za odpowiedzi.

Witam,
2 tyg od artroskopii to w niektórych wypadkach mało czasu na pełną rekonwalescencje dlatego prosze sie nie martwić. Z Pani opisu wynika ze głównym problemem jest uczucie uciekanie kolana co często pojawia sie po dłuższym odciążaniu stawu i wymaga rehabilitacji. Uczucie "pstrykania" moze świadczyć o pojawiających sie zrostach i rownież wymaga rehabilitacji.
Sugeruje fizyko- i kinezyterapię a jesli dolegliwości bedą sie utrzymywać konsultacje u ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu