Chondromalacja rzepki i promieniujący ból

dzień dobry, mam ,lekarz zdiagnozował u mnie Chondromalacje rzepki z tego co wiem jest to choroba postępująca czy można ją w jakoś zahamować ? boli mnie piszczel czy to być to spowodowanie tą chorobą ? i często odczuwam rwący ból nogi czuje ze ból zaczyna się w kolenie i promieniuje do kostki i również od kolana do pleców i i czy to również spowodowane jest tym schorzeniem ? dziękuje za odpowiedz pozdrawiam :)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane bóle wymagają rozszerzenia diagnostyki. Mogą mieć zarówno podłoże ortopedyczne jak i naczyniowe. Proszę zgłosić się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.