Chondromalacja rzepki u 22-latki
Proszę o wyjaśnienie co oznacza: 1)Objawy niewielkiej przewlekłej entezopatii przyczepu ścięgna m. czworogł. z drobnymi zgrubieniami tkanki włóknistej, bez objawów zwiększon. unaczynienia. 2) Wysokie, nieco boczne połozenie rzepki (11mm) bez wyraźnego objawu lateralizacji przy napinaniu m. czworogł. Nieduża hipoplazja górnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Kąt chrzęstnej bruzdy 155st. Z MR: Nie stwierdzam uszkodzeń więzadeł i łąkotek, jedynie chondromolacja II st od bocznej rzepki.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Chondromalcja rzepki oznacza ze ma Pani uszkodzona chrząstkę na rzepce. Wymaga Pani leczenia wiskosuplementujacego czyli leków gojących uszkodzenia chrzastki stawowej.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu