Choroba afektywna dwubiegunowa a praca fizyczna

Witam. Piszę do Państwa z pewnym zapytaniem. Otóż choruję na chorobę dwubiegunową-afektywną. Obecnie szukam pracy i natrafia się okazja wakatu na stanowisku pracownika fizycznego, typowo praca na produkcji przy taśmie przemysłowej. Czy cierpiąc na CHAD, to odpowiednie miejsce pracy?. Mam obawy ze względu na zażywane leki - depakine chrono, aplox i asertin. Proszę o pomoc.

Dzień Dobry,
Proszę to ustalić z lekarzem medycyny pracy. Pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Przed podjęciem zatrudnienia zostanie Pan skierowany do medycyny pracy. Sama choroba nie stanowi przeciwwskazań, praca może mieć aspekt terapeutyczny. Leki mogą jednak ograniczać wykonywanie pewnych czynności to jednak ustali lekarz medycyny pracy.