Choroba afektywna dwubiegunowa i myśli o śmierci u 41-latki

Choruję na CHAD. Ta choroba rujnuje mnie i moje życie. Myślę, że powinnam podejść, bo nic mi się nie udaje, nikomu na mnie nie zależy. Wierzę jednak w to, że po śmierci problemy nie znikną, ale wciąż będę trwała w jakimś niebycie, z tym co tu nie zostało rozwiązane. Nie wiem, jak sobie pomóc. Lekarz uważa, że nie będę dobrze się czuła w szpitalu.

Może Pani lekarz myślał o tradycyjnym oddziale psychiatrycznym w szpitalu, jako nie rozwojowym miejscu dla Pani. Jednak są w Polsce odziały proponujące ok. 6 miesięczne leczenie połączone z psychoterapią np. w Krakowie w Szpitalu Babińskiego jest to odział Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7 F, tel. (12) 652 43 17, więcej znajdzie Pani informacji na stronie internetowej. Pozdrawiam Agnieszka Glica

Witam. Choroba, na którą Pani cierpi jest ciężka, nic więc dziwnego, że czuje się Pani nią umęczona. Faktycznie, nie wiadomo, czy śmierć niesie ulgę, czy też problemy nierozwiązane za życia pozostają - niektórzy twierdzą, że tak właśnie jest, więc Pani obawy też nie dziwią. Dlatego tym bardziej należałoby się zająć tymi problemami. Jest nikłe prawdopodobieństwo, aby sama Pani wpadła na to, dlaczego jest Pani chora i jaka droga prowadzi do zdrowia - jest natomiast szansa, że z pomocą dobrego psychoterapeuty odnajdzie Pani tą drogę. Życzę powodzenia.