Choroba afektywna dwubiegunowa i próba samobójcza a wybór specjalisty w województwie pomorskim

Witam, mój mąż od jakiegoś czasu, a może i nawet od kilku lat (wcześniej o tym nie wiedzieliśmy) choruje na chorobę afektywną dwubiegunową. Nie korzysta z pomocy żadnego psychologa ani terapeuty, bierze tylko leki zapisane przez psychiatrę. Od jakiegoś czasu jego stan zdrowia psychicznego strasznie się pogarsza, miał już nawet próbę samobójczą. Do jakiego dobrego specjalisty się zgłosić w woj. pomorskim, a by pomógł mojemu mężowi a także mi i naszemu dziecku umieć żyć z tą chorobą.Proszę o pomoc

Warto skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego (psychiatra i psycholog) lub Psychiatrycznego Oddziału Dziennego. W podobnych placówkach także często świadczona jest pomoc - wsparcie psychologiczne i psychoedukacja- dla rodzin pacjentów.

Witam,
można zapytać lekarza prowadzącego, można szukać Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziałów Dziennych, takie często znajdują się przy szpitalach z Oddziałami Psychiatrycznymi, proszę się tego nie obawiać, zdaje się, ze pani mąż rzeczywiście potrzebuje pomocy, także psychoterapeutycznej, ona ma ogromne znaczenie w CHAD. Nie znam jednostek w Pani rejonie, mogę podesłać jedynie taki ogólny spis, może będzie pomocny, proszę się kontaktować opisywać problem, pytać czy mogą zaoferować jakaś pomoc, może się uda, link do adresu https://sites.google.com/site/portalbeneficjentowpsychiatrii/baza-kontaktow-4/poradnie-zdrowia-psychicznego lub http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/szukaj/20,1.html?frazy=psychiatria+tczew. Osobiście także zachecałabym do kontaktu ze szpitalami, które maja oddziały dzienne np. http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Poradnia-zdrowia-psychicznego/Starogard-gdanski/Ul-skarszewska-7/k96847.html
Pozdrawiam.

Witam !

Proszę aby skontaktowała się pani z Poradnią Zdrowia Psychicznego w swoim mieście lub z Oddziałem przy Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Dostanie pani tam wskazówki co do postępowania względem męża i wsparcie dla rodziny. Pozdrawiam