Choroba bostońska u dziecka a zagrożenie dla ciąży

Własnie siędowiedziałam ze jestem w ciąży. Moje 10,5 miesięczne dziecko zaraziło się chorobą bostońską. Ja nie zauważyłam u siebie żadnych objawów. Czy choroba mojego dziecka zagraża ciąży?

Milena Lubowicz

Jeżeli się Pani nie zarazi to nie ma zagrożenie dla ciąży. Proszę przestrzegać zasad higieny, myć często ręce, jest również prawdopodobieństwo, że jest pani odporna na te chorobę. Proszę uważnie się obserwować i gdyby pojawiły się objawy niezwłocznie udać się do ginekologa.
Pozdrawiam