Choroba Crohna a biegunka

Witam. Mam pytanie, choruję na chorobę crohna. Aktualnie biorę asamax 3x2 500mg. Jadam praktycznie wszystko. I moje pytanie jest takie, czy jest to normalne że jem to samo przez tydzień i jest ok a nagle zjem to samo w 8 dzień i występuje zaostrzenie choroby? Wygląda to tak ,że do połódnia występuje wodnista biegunka a później przechodzi. Może to nie crohn? Zazwyczaj z tego co czytałem to zaostrzenie trwa dłużej. Bardzo proszę o odp.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie!
Takie zaostrzenia mogą występować w chorobie Crohna. Jeśli problem jest bardzo uciążliwy, proszę udać się do lekarza POZ i gastroenterologa.
Bez zebrania dokładnego wywiadu i badania niewiele można powiedzieć na obecną chwilę.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy zawsze tak występuje? nie zjada Pani czegoś innego zupełnie lub z innego źródła? A na jakiej podstawie zostało postawione rozpoznanie? Proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie.