Choroba dziecka a szczepienia

Witam, Mam 23 lata i jestem mamą 2 miesięcznego dziecka. 2 tygodnie temu moja córka miała zapalenie oskrzeli i otrzymywała antybiotyk dożylnie w szpitalu. Od tamtego czasu utrzymuje się jej sporadyczny kaszel suchy tzn. kaszle 5,6 razy w ciągu dnia, 2 razy w nocy, gdy płacze też pokaszluje, do tego dosyć często kicha. Czy mogę zaszczepić dziecko w takim stanie? Moja córka często także siusia, bo z 10 i więcej razy na dobę i w dużej ilości, a kupkę robi raz na dzień, gdzie wcześniej robiła kilka razy dziennie. Czy to normalne? Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po ciężkiej infekcji z antybiotykoterapią odstęp czasowy do szczepienia powinien wynosić 30 dni. Po wypisie ze szpitala warto również zgłosić się na kontrolę do pediatry, który oceni czy są nad płucami nadal zmiany osłuchowe, czy też ten kaszel jest przejściową nadreaktywnością oskrzeli po infekcji. Warto również wykonać badanie ogólne moczu, w związku z opisywanymi dolegliwościami. W czasie takiej wizyty pediatra na podstawie całościowego obrazu klinicznego dziecka, będzie mógł również zalecić najbardziej optymalny czas następnego szczepienia.

Polecam: Szczepienia obowiązkowe

Serdecznie pozdrawiam!