Choroba Hashimoto a insulinooporność

Witam serdecznie. Mam pytanie zwiazane z insulinoodpornoscia. Odebralam wyniki i jestem zaniepokojona. Mam hashimoto i wiem,ze czesto przy tej chorobie moze wystepowac insulinoodpornosc. Moje wyniki to : glukoza na czczo : 97mgr/dl glukoza po 1h : 227mgr/dl glukoza po 2h : 142mgr/dl insulina na czczo : 8,20 uiU/ml insulina po 1h : 97,5 uiU/ml imsulina po 2h : 66,6 uiU/ml . Bede wdzieczna za pomoc w analizie wynikow.

Dzień dobry,

Na podstawie wyników można stwierdzić, że ma Pani stan przedcukrzycowy - nieprawidłową tolerancję glukozy oraz towarzyszącą mu insulinooporność. Proszę zgłosić się do diabetologa, który zaproponuje Pani właściwe postępowanie celem zmniejszenia ryzyka rozwoju cukrzycy w przyszłości. Konieczna jest właściwa dieta, regularny wysiłek fizyczny, redukcja masy ciałą w przypadku nadwagi lub otyłości i rozważenie zastosowania metforminy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz