Choroba Hashimoto a planowanie ciąży

Witam . Mam pytanie , czy od Choroby Hashimoto nie będę mogła mieć dzieci, bo mi znajomi powiedzieli , że będą jakieś problemy z zajściem w ciąże i czy to prawda.

Przy włściwej regulacji funkcji tarczycy choroba ta nie zmniejsza szansy na zajście w ciążę. Nie dowiedziono również negatywnego wpływu stwierdzanych przeciwciał na przebieg ciąży, choć tu mam pewne wątpliwości przy wysokich mianach. Tyreolog poradzi sobiez tarczycą, a po tym można zachodzić. Powodzenia.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szymanowski

Może być niedoczynnoś wym leczenia