Choroba Hashimoto a planowanie ciąży u 28-latki

Witam Strasznie wypadają mi włosy i lekarz dermatolog skierował mnie na badania TSH, anty TPO , anty TG i wyniki są takie: THS-2,22, TPO-202,0, TG-147,9. Nie wiem czy to oznacza, że juz jest to choroba Hashimoto? Bardzo się denerwuję bo w najlblizszym czasie planowałam zajść w ciąże.Czy przez tę chorobę moge miec problemy w zajscie w ciąze? Czy dziecko tez bedzie na to chore?

Witam,
Rozpoznanie choroby Hashimoto jest stawiane, gdy zostanie stwierdzony podwyższony poziom przeciwciał anty-TPO lub anty-TG we krwi u osoby z niedoczynnością tarczycy (jawną bądź subkliniczną), lub u której gruczoł tarczowy jest nieprawidłowej wielkości.
Sam wynik TSH jest w normie, należałoby wykonać jeszcze oznaczenie fT4 oraz USG tarczycy.
Prawidłowo kontrolowana choroba tarczycy nie stanowi problemu w zajściu w ciążę oraz donoszeniu ciąży, proszę się nie martwić.
Pozdrawiam!