Choroba Hashimoto a wypadanie włosów i wzrost wagi

Witam, Od 1,5 roku mam rozpoznane Hassimoto. Przyjmuje dawkę euthyroxu 75. Jakiś czas temu lekarz zmniejszył mi dawkę do 50 . Niestety po 50, niektóre objawy minęły. Samodzielnie wrocilam do 75, ale nadal strasznie wypadają mi włosy i waga rośnie. O wizycie w tym roku moge zapomnieć. Chyba, ze prywatnie, ale to tez muszę iść z kompletem badań. Jakie prócz tsh powinnam wykonać? Póki co lekarz tylko kierował mnie na tsh i do tego wyniku ustalał dawkę leku, ale ponoć samo tsh nie wystarczy.

Dzień dobry,

Do ustalenia dawki leku wystarczy badanie fizykalne i stężenie TSH - doświadczony endokrynolog bez problemu ustali wówczas dawkę leku.. Jeśłi chce mieć Pani komplet badań, to proszę oznaczyć fT3, fT4 , antyTPO i aTG. Jeśli chodzi o włosy, to jest to problem wielu kobiet z tą chorobą. Są różnego rodzaju suplementy, które wzmacniają włosy, ale efekt nie są dla każdego w 100% zadowalające. Ważne jest wyrównanie choroby i niskie miano przeciwciał.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Aby ustalić na 100% czy jest to Hashimoto nie wystarczy badanie TSH!
Należy wykonać również badania: fT3, fT4, aTPO, aTG. Dodatkowo należy wykonać USG tarczycy.
Proszę pamiętać, że przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl