Choroba Hashimoto a zaburzenia innych hormonów

Czy mając hashimoto , możliwe jest że od żle pracujące tarczycy także inne hormony mogą być zaburzone ? np. okresowo wysoki kortyzol mimo testu cushinga zaliczonego dobrze , często jest u mnie wysokie , podobnie Dhea.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest udanie się do endokrynologa w celu rozszerzenia badań.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

hormony pracują w tak zwanej osi hormonalnej np.
Oś podwzgórze-przysadka-tarczyca, sprzężenia zwrotne mogą wpływać na inne gruczoły dokrewne.

Pozdrawiam serdecznie