Choroba Hashimoto a zaburzenia równowagi i światłowstręt

Witam od jakiegos czasu pojawil mi sie szum w uszach zaburzenia rownowagi . swiatlo wstret , omdlenia , lata mi w lewym oku czarna kreska i powiekszone od roku wezly chlonne szyi gdy lykam sline czuje chrupanie jak by cos tam bylo .. mialam robiona morfologie wyniki w porzadku . dodam ze lecze horobe hashimoto od dwoch lat zazywam euthyrox 125.. mam ciagle zimne rece i stopy a gdy zmarzna mi dlonie palce do polowy robia sie sine i dretwieja jak by krew nie doplywala . Bardzo prosze o porade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane uczucie zimnych rąk i stóp oraz powiększone węzły chłonne szyjne mogą być wynikiem choroby Hashimoto. Pozostałe objawy trudno jednak wytłumaczyć tym schorzeniem, tym bardziej jeśli prawidłowy jest wynik TSH i hormonów wolnych. Ze względu na szum w uszach, zaburzenia równowagi oraz omdlenia powinna Pani zostać oceniona przez specjalistę neurologa, ew. laryngologa. Ze względu na czarną kreskę w polu widzenia, sugeruję ocenę okulistyczną. Dalszą diagnostyką oraz ew. leczeniem powinien pokierować lekarz POZ.