Choroba Hirschsprunga u 3,5-letniego dziecka

Witam, mam 3,5 letniego synka,który urodził się z chorobą hirschsprunga.Jest 2 lata po zamknięciu stomii.Od tamtego czasu był na diecie bogatorecztkowej i załatwiał się co dziennie(stolce rzadka papka) Do tej pory (prucz 2 razy kiedy miał bakterie w układzie pokarmowym)było dobrze, a ostatnio miał burczenia w brzuchu,które poprzedzały troche bolesne skurcze-wyczytałam to z jego zachowania.Byłam z nim u gastroenterologa,który zalecił odstawić gluten.Mam wątpliwości,boje się że synka to zalepi ?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.