Choroba lokomocyjna u 6-latki

Moja córeczka (6l) bardzo źle znosi podróże, czy oprócz aviomarinu, który dość mocno ja "otępia" są jeszcze jakieś inne skuteczne środki pomagające znieść podróż?

leki homeopatyczne , ziołowe, można spytać w aptece bo nazw jest dużo. Poza tym nie powinna w czasie jazdy oglądać książeczek czy filmów ,lepiej jak patrzy przez okno bo wtedy nie ma różnicy między tym co czuje a tym co widzi i błędnik nie wariuje.