Choroba Meniera a podróżowanie samolotem

Czy przy chorobie Meniera można latać samolotem? czy kąpiele w morzu nie szkodza chorym uszom?

Witam. Podstawowym pytaniem jest czy to na pewno choroba Meniera? Jest to bardzo rzadka dolegliwość a pacjenci często tym terminem określają każde zespoły związane z nasilonymi zawrotami głowy. W przypadku ch. Meniera latanie samolotem czy kąpiel w morzu nie wpływa na progresję choroby, natomiast w momencie zmiany ciśnienia w kabinie może dojść do nasilenia objawów.