Choroba Osgooda-Schlattera a fizjoterapia

dzisiaj u 10 letniej córki lekarz ortopeda stwierdził że ma Osgood-Schlatter jaką fizjoterapie zastosować by przyspieszyć leczenie

Witam,

Do niwelowania bólu wykorzystuje się okłady z lodu, niesterydowe leki przeciwzapalne i zabiegi fizjoterapii- np. TENS, ultradźwięki. Odpowiednie ćwiczenia rozciągające mięsień prosty uda oraz ścięgna zmniejszą nadmierne napięcie. Ćwiczenia mogą także pomóc w stabilizacji stawu kolanowego.