Choroba Osgooda-Schlattera u dziecka

Dzień dobry, u mojego 14 letniego syna zdiagnozowano dziś osgoda schlattera jeszcze bez zdjęć, czy to oznacza definitywne zrezygnowanie ze sportu i WF, jakie mogą być powikłania i jak leczyć

Małgorzata Panek

W fazie aktywnej choroby, tzn. kiedy występuje obrzęk i silne dolegliwości bólowe, należy ograniczyć aktywność fizyczną do minimum i stosować leki przeciwzapalne.
Nie oznacza to rezygnacji ze sportu w późniejszym okresie.
Proszę o zalecenia pytać lekarza, który zdiagnozował u Pana syna tę chorobę.
Pozdrawiam