Choroba Scheuermanna a jazda na snowboardzie

Witam mam ch.scheuermann ćwicze codziennie chodzę na basen co drugi dzień i czuje się w miarę dobrze i moje Pytanie brzmi no jak wiadomo kort październik idzie zima i chciałbym kupić sobie snowboard ale niewiem czy ja mogę przy tej chorobie jeździć? Oczywiście dodam iż jeździć umiem jeździłem dwa lata co wy na to kupić czy nie kupić? Wolno czy nie wolno dodam jeszcze iż mam 18lat

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Zważywszy na fakt, że w przeszłości już Pan jeździł na snowboardzie i regularnie wykonuje Pan ćwiczenia rehabilitacyjne podejrzewam, że nie ma Pan przeciwwskazań do podjęcia aktywności fizycznej na snowboardzie. Ponieważ nie jestem w stanie ocenić Pańskiego stanu zdrowia bez badania przedmiotowego nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że jazda na snowboardzie jest dla Pana w pełni bezpieczna, dlatego sugerowałbym uprzednią poradę u ortopedy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski