Choroba Scheuermanna a wykonywanie ćwiczeń fizycznych

Witam mam 18 lat i mam ch. Scheuermann ćwiczę dwa razy dnia i 3. Razy w tyg chodzę na basen i mam takie pytanie nie raz mi tak wypadnie że nie mam czasu i nie ćwiczę tych ćwiczeń np. Dwa dni czy po gorszy mi się stan przez te dwa dni przerwy czy coś?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Warto jednak przestrzegać i pilnować ćwiczeń.

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Tak krótka przerwa w ćwiczeniach nie pogorszy ogólnego rokowania.

taka krótka przerwa w ćwiczeniach na pewno nie wpłynie na pogorszenie Pana stanu , ale musi Pan pamietać , że aby nie dochodziło do przeciążenia przednich powierzchni trzonów kregowych trzeba wzmacniach prostownik grzbietu w odc Th , bo jest to mięsień fazalny i wymaga wzmacniania

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w rehabilitacji ważne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń, co w przypadku tej choroby ma na celu przede wszystkim wzmocnienie mięśni. 1-2 dniowa przerwa zdarzająca się okazjonalnie (rzadziej, niż co tydzień) nie powinna mieć negatywnych następstw.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Regularne ćwiczenia to podstawa leczenia choroby Scheuermanna. Zdecydowanie warto zatem pamiętać o ich wykonywaniu i oczywiście w miarę możliwości, proszę nie robić przerw.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Regularne wykonywanie ćwiczeń przyczyni się do ograniczenia rozwoju choroby. Odstępstwa od założonego planu powinny zdarzać się jak najrzadziej.