Choroba Scheuermanna i ból pod łopatka

Witam mam. 18 lat i mam ch.scheuermann tzn. Okrągłe plecy i mam czasem ból pod prawą łopatka dość zaawansowany czy ból wynika z tej choroby czy raczej z czegoś innego i czy ustąpi kiedyś? Dodam że się rehabilituje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ból ma najprawdopodobniej wynika ze zmian zwyrodnieniowych towarzyszących chorobie i jeżeli nie ustępuje w trakcie rehabilitacji to może wymagać przewlekłego leczenia przeciwbólowego.