Choroba Scheuermanna i ćwiczenia odchudzające

Witam mam ch.scheuermann , lat mam 18 ćwiczę regularnie w domu Dwa razy dziennie ppo godz i chodzę na basen 3,4 razy w tygodniu no i teraz mały problem ponieważ nie mogę ćwiczyć przez 5 tygodni bo złamałem rękę i boję się że choroba się pogorszy i zacznie postępować? ? Nie wiem jakieś zalecenia??

Aleksander Ropielewski

Proszę dobrać takie ćwiczenia, które jest Pan w stanie wykonywać mimo złamanej ręki. Jeżeli to się nie uda to nie ma innej opcji jak przeczekać 5 tygodni, ale na pewno nie w bezruchu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witam,
część ćwiczeń można wykonywać ze złamaną ręką. W tym czasie można wzmocnić mięśnie grzbietu, brzucha, nóg, zdrowej ręki.
Można ograniczyć treningi do 3 w tygodniu, obserwuj ciało i w razie bólu przerywaj ćwiczenia.
Powodzenia!