Choroba Scheuermanna u 20-letniej osoby

Dzień dobry. Mam 20 lat. Jak miałam 15 lat wybadano u mnie chorobę Scheuermanna. Jakieś pół roku temu zaczęłam odczuwać ból w okolicy kości ogonowej. Okazało się narósł mi guz ok. 2 cm na górze pomiędzy pośladkami. Pomyślałam że to moja choroba się "odezwała", a ból zelżał, więc nie zwracałam na to uwagi. Teraz znów zaczęło boleć. Ból jest dosyć mocny czy siedzeniu, leżeniu. Najgorzej jak się dotknie, choć guz jest twardy. Do tego guz jest dwa razy taki duży, ma ok 4 cm. Chciałabym zapytać co ro

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy i kierować się jego zaleceniami. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.