Choroba Schönleina-Henocha oraz wyniki badania moczu i krwi

Witam mój syn choruje od 15 pożdziernika na chorobę szejna byliśmy w szpitalu dwa tygodnie wyszliśmy do domu z lekami metypred oraz cyklonamine .Nie miał zmian w nerkach ale zmiany na nogach raz znikają raz się pojawiają óstatnio w badaniu krwi ma podwyższony poziom żelaza a w moczu nie ma zmian jedynie fosforany nieliczne bakterie .czy to coś grożnego proszę o odppowiedz

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Choroba Schoenleina-Henocha może pojawiać się najczęściej po przebytej infekcji i jest związana z zapaleniem naczyń o podłożu autoimmunologicznym. Wyniki badań podane przez Panią nie wskazują na pogarszanie stanu. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który odniesie wynik do stanu zdrowia dziecka.