Choroba, stres, lek? Co jest odpowiedzialne za brak erekcji u mnie?

Witam. Mam 20 lat. Od pewnego czasu mam problem z erekcją. Zaczęło się to jakoś, hmm, z 4 miesiące temu? W czasie kontaktu z partnerką wszystko było dobrze, erekcja dobra, do czasu, kiedy założyłem prezerwatywę i chciałem przejść do dalszego etapu, lecz niestety członek opadł. Następnym razem udało się, lecz już troszeczkę podpity byłem, więc może mniej stresu? Przy kolejnym stosunku było znów to samo, również w pełni trzeźwy, opadł ... ;/ ( Zaznaczam, że przed tą partnerką wszystko było w jak najlepszym porządku). Od tamtego czasu ciągle boję się współżyć, by uniknąć zbędnego rozczarowania, a także śmiechu partnerki. Rozstałem się z dziewczyną, no i były partnerki na tzw. jeden raz. Ogólnie przy seksie oralnym, zabawach, pieszczotach wszystko jest dobrze. Erekcja w pełni, lecz gdy przychodzi do penetracji, to albo erekcja nie jest w pełni wystarczająca, albo całkowicie leży. Ostatnio problem miałem taki: jak założyłem prezerwatywę, to nie było pełnej erekcji, lecz tak na 50% ;/  Po jej zdjęciu i chwili piszczot, wrócił penis do normy. Mimo że bez zabezpieczenia stosunek był ryzykowny, odbyłem go, lecz po jakichś 10 minutach stosunku również zaczął opadać i nie był w pełni sprawny : / Można nawet powiedzieć, że unikam trochę stosunków,choć bardzo bym chciał ... Nawet przy masturbacji, którą ograniczyłem do minimum, bo myślałem, że może to jest powodem, często członek nie osiąga pełnej erekcji. Chciałbym zaznaczyć, że od jakiegoś czasu pobolewają mnie też jądra i tak jakby w dolnej części brzucha. Do tego przyjmowałem lek hormonalny. Lek przepisał mi lekarz z powodu szybkiego i nadmiernego wypadania włosów. Twierdził, że ten lek przy tym problemie mi pomoże i nie ma skutków ubocznych przy moim wieku. Chciałem iść do lekarza, lecz nie ukrywam, boję się i czuję się zawstydzony, aby mówić o takich sprawach, dlatego zdecydowałem się napisać tutaj. Mam nadzieję, że jakiś dobry specjalista doradzi mi, co robić dalej, bo co spotkanie z kobietą, to czuję coraz większy dyskomfort, i uciekam od stosunku, ponieważ boję się zawodu z mojej strony. Pozdrawiam
20 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

najprawdopodobniej ma Pan obecnie zaburzenia na tle psychogennym, jednak z dużym prawdopodobieństwem początkiem Pana kłopotów był lek, którego działaniem ubocznym było obniżenie potencji. Obecnie ma Pan swoistą blokadę. Może Pan nie dać rady samemu jej pokonać, dlatego proponuję odbyć wizytę u  psychologa/seksuologa lub jednorazowo, dla przełamania się, kupić w aptece lek na zaburzenia potencji.