Choroba tarczycy a rozprzestrzenianie się bielactwa

Witam. Od 5 lat choruję na bielactwo. Do tej pory były to małe plamki na dłoniach , kolanach i stopach. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie chorobę Gravesa-Basedowa. Nagle moje bielactwo zaczęło się szybko rozprzestrzeniać. Moje pytanie, jeżeli wyleczę tarczycę, to jest szansa na wyleczenie lub zatrzymanie bielactwa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Bielactwo, tak jak choroba Graves-Basedowa, ma podłoże autoimmunologiczne. Wyleczenie choroby tarczycy może w pewnym stopniu zmniejszyć nasilenie bielactwa. Objawy bielactwa niestety mogą się jednak utrzymać.