Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroba tkanki łącznej

Witam, proszę o poradę. U mojej przyjaciółki stwierdzono chorobę tkanki łącznej, ma obecnie 30 lat. Od bardzo dawna palce u rąk i stóp ma w bardzo sinym kolorze, przez długi czas choroba nie była rozpoznana i leczono ją na nadciśnienie :-(, ale już wiadomo, co jej dolega i obawiam się, że może być za późno na całkowite wyleczenie przyjaciółki. Przyjaciółka ma problemy z oddychaniem i stwierdzono u niej w guzki w płucach, które pewnie należy leczyć. Chciałam się dowiedzieć, do jakiego lekarza ma się zgłosić, aby być pod jego stałą opieką medyczną i jakie leki musi przyjmować? Zaznaczę, że nie zawsze jest miejsce w szpitalu i przyjaciółka odsyłana jest do domu, może są jakieś leki które może tam przyjmować? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam, Kaśka z Warszawy.
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam,

Tak zwane choroby tkanki łącznej stanowią ogromną grupę. Są wskazaniem do opieki reumatologicznej. Zatem przyjaciółka powinna zgłosić się do reumatologa. Dopiero on, po przeprowadzeniu właściwej diagnostyki, wdroży odpowiednie postępowanie. Leczenie bez badania, na podstawie skąpych informacji jest postępowaniem niewłaściwym, a wręcz może być szkodliwe dla pacjenta. Ponadto na portalach internetowych nie wolno w świetle polskiego prawa pisać o konkretnych lekach.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy