Choroba wątroby i powiększenie śledziony

Czy chora watroba (alat 60 , ggtp 150 , alp w normie , aspat w normie ) mogła spowodowc powiększenim śledziony ?? Morfologia , bilirubina , crp , ob wszystko w normie . Co robić? Bo wizytę u hepatologa mam za 4 miesiące . Czy mogę brać coś na wątrobę?

Przekroczenie norm aktywności enzymów wątrobowych jest nieduże i wcale nie budzą większego niepokoju. Myślę, że badania były wykonane po przygotowaniu pacjenta czyli po 24-godzinnej diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek i niepotrzebnych leków. Na pewno takie zmiany w zakresie funkcji wątroby nie spowodują powiększenia śledziona (ale jak duża jest ta śledziona). Czy Pana waga ciała jest w normie? Czy nie nadużywa Pan alkoholu? Bez bezpośredniego badania, wywiadu trudno konkretnie odpowiadać na Pana pytania.