Choroba wieńcowa a bolesność klatki piersiowej

Dzień dobry Ojciec (86 lat) choruje na : chorobę wieńcową, nadciśnienie, cukrzyce, chorobe zwyrodnieniowa kręgosłupa. Bardzo często (prawie codziennie) odczuwa silny ból w klatce piersiowej promieniujacy pod łopatki. EKG jest prawidłowe. Lekarze twierdzą, że to od kręgosłupa. Ostatnio dostał zalecenie na plastry przeciwbólowe Transtec (35 mg). Plaster ma przyklejony 2 dzień. Twierdzi, że w dalszym ciągu odczuwa ból- czy to mozliwie ?. Czy można podać dodatkowo inny lek przeciwbólowy doustnie ?

Piotr Pilarski

Można zwiększyć dawkę leku lub dołożyć inny. Proszę opowiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu.

Pozdrawiam.