Chorobliwa zazdrość a rozpad związku

witam, nie radze sobie po rozstaniu, zwiazek trwal 2 lata, kochalismy sie nad zycie, mielismy wspolne plany na przyszlosc oraz na dzieci. Nie wyobrazalismy sobie zycia bez siebie. Niestety wszystko zakonczylo sie 3 dni temu przez błahy powod.. nie chce o nim mowic bo bardziej sie dobije. Nie potrafie uciec od niej myslami, co chwile mysle co robi, gdzie jest itp. Chodze non stop zdenerwowany, probuje uciec myslami lecz to nic nie daje, non stop odwiedzam jej profil, jestem chorobliwie zazdrosny

Dzień dobry,
Niestety chorobliwa zazdrość może prowadzić do rozpadu nawet bardzo silnej więzi. Dotyczy bowiem zaufania. Gdy nie ufamy, stajemy się podejrzliwi. Przykre też, że błahy powód staje się przyczyną zakończenia długiej więzi.
Pisze Pan, że stan w jakim Pan się znajduje jest dla Pana trudny do zniesienia. Dodatkowo dużo Pan przez to traci, nawet to na czym Panu bardzo zależy. Jeśli taki stan trwa od dawna, jeśli ten typ relacji powtarzał się w Pana innych związkach, warto pomyśleć o psychoterapii.

Witam,

Jest Pan przepełniony obecnie emocjami, które z czasem będą coraz bardziej się wyciszały i pozwolą spojrzeć na sytuację racjonalnie. Być może wtedy będzie czas aby podjąć kroki ku naprawieniu sytuacji, bądź rozpoczęciu pracy nad sobą, która zaowocuje inną udaną relacją. Ten błahy powód, którego nie chce Pan przytoczyć, może być jedynie pretekstem/ ostatecznym powodem do rozstania - czymś w rodzaju kropki nad "i". Warto zastanowić się nad tym, co faktycznie działo się w związku, przeanalizować, to w momencie gdy największe emocje już opadną i podjąć decyzje i kroki ku lepszemu.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek