Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chorobliwa zazdrość i kontrola

Czy uciekac czy da się uratować ten związek jak cos zmienić skąd wziąść siłę??? Jestesmy ze soba ponad rok po 3 miesiacach zwiazku zaszlam w ciaze i wtedy sie zaczelo ze to nie jego dziecko ze go zdradzilam i tak wkolko stala kontrola telefonu portali spolecznosciowych wieczne pretensje co to za nr itp z kim pisalas o czym ,ze pewnie i tak usuwam wiadomosci i wgl jak chce odwiedzic swoich znajomych to tylko z nim bo bez niego to juz jakies podejzenie dlaczego ze zaraz go zdradze
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Sytuacja, w której znajduje się Pani obecnie z pewnością jest dla Pani bardzo trudna. Kontrola i nieufność ze strony partnera nie ułatwiają wspólnego życia. Być może partner ma jakieś doświadczenia z przeszłości gdzie był zdradzony, albo obserwował zdradę u kogoś innego i jest obecnie nadmiernie czujny? Trudno to jednoznacznie stwierdzić. Zamiast uciekać, zachęcam Panią do szczerej, ale spokojnej rozmowy z partnerem, gdzie może Pani poruszyć kwestie tego, jak Pani się czuje w takiej sytuacji: np. stłamszona, oskarżana, podejrzewana i że trudno jest Pani tak żyć. Że potrzebuje Pani bliskości, poczucia bezpieczeństwa, spokoju, zaufania i szacunku. Że Pani w 100% ufa partnerowi i tego samego oczekuje Pani od niego. Partner być może nie zdaje sobie sprawy z tego, że Pani cierpi. Warto też zapewnić partnera o Pani uczuciach względem niego. Ale warto też postawić granice i ustalić jasno, że nie ma Pani nic do ukrycia, ale notoryczne sprawdzanie telefonu komórkowego czy profilu na portalach społecznościowych jest dla Pani uciążliwe i przykre, ponieważ za każdym razem gdy partner Panią sprawdza odczuwa Pani na nowo jego brak zaufania. Poza tym, każda osoba w związku ma prawo spotykać się ze znajomymi osobno. Może to być proces żmudny i wymagający od obojga dużego pokładu cierpliwości, dlatego warto rozważyć skorzystanie z terapii par.

umów wizytę 0

Witam Panią. Rzeczywiście nadmierna zazdrość i kontrola to siła, która może zniszczyć każdy związek. Zbyt intensywna nie pozwala bowiem na odrębność i oddzielność drugiej osoby, a to zawsze budzi złość i rozczarowanie. Koniecznie należy się temu przyjrzeć, tym bardziej, że jak zrozumiałam, macie Państwo małe dziecko. Atmosfera w parze nigdy nie pozostaje obojętna dla malucha. Należy zgosić się na konsultację do doświadczonego terapeuty par i tym samym poprawić komunikacje w związku. Jeżeli terapeuta będzie widział taką potrzebę (np. problemy w osobowości u któregoś z partnerów lub u obojga) wówczas dodatkowo zaproponuje terapię indywidualną.

Małgorzata Danielewicz www.terapia-psycholog.com.pl www.psychoterapia.lublin.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety