Chorobliwa zazdrość narzeczonego i nadzór matki

Mam narzeczonego który jest chorobliwie zazdrosny twierdzi ze go klame non stop ze go zdradzam ostatnio zamknął mnie w pokoju na klucz żebym do rodziców nie uciekła Mieszkam u niego z jego mamusia która jest nadzorowanie wtrąca się we wszystko i rusza moje rzeczy on z tym nic nie robi przez niego i ze swojej głupoty poparła w długi (on nie pracował) na samochód itp chciałabym odejść ale boję się że sobie nie poradzę nie będzie to łatwe.

Witam,

Tego typu zazdrość ma zwykle jakieś podstawy. Nie znam kontekstu i relacji drugiej strony, trudno więc cokolwiek poradzić. Musiałabym zadać mnóstwo dodatkowych pytań. Proponuję porozmawiać na początek z narzeczonym o tym, co czuje, dlaczego tak się boi zdrady. Warto także przyjrzeć się historii rodziny męża, zwykle wiele mówi. Sporą rolę w zazdrości odrywają także używki jak alkohol czy narkotyki, a także choroby lub zaburzenia.
Jeśli jesteś pewna co do chęci rozstania, przemyśl wszystkie scenariusze - zarówno te najgorsze, jak i najlepsze - i rozważ, co może się stać, gdy wprowadzisz w życie każdy z nich, a potem wybierz najlepszy.
Lęk przed tym, co będzie, nie jest dobrym życiowym doradcą.

Pozdrawiam
--

http://psychozytywnie.pl

Dzień dobry,

Proszę udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie będzie mogła Pani porozmawiać z psychologiem osobiście.