Chorobliwa zazdrość partnera

Witam ;) Mam problem z partnerem ,ktory jest chorobliwie zazdrosny (traktuje mnie na przykladzie swojej bylej ,ktora go zdradzala) ,mamy dwoje dzieci jest 11lat starszy ,na codzien troskliwy kochajacy a czasem nie do zniesienia. Czesto probuje narzucic mi swoje zdanie ,powiedz to ,zrob tamto.. ja czasem zeby sie nie klocic ulegam jego ,,prosbom,,. Nic nie daje rozmowa on ie widzi problemu a ja ,,przesadzam,, typowy facet. kiedys nasz zwiazek sie zakonczy przez to ,nawet zrezygnowalam z kolezanek

Jeśli ma Pani obawy, że przez opisywaną sytuację związek może nie przetrwać może warto podzielić się nimi z partnerem i zaproponować terapię par? Niestety problemy zostawione same sobie raczej nie rozwiązują się, przeciwnie mają tendencję do pogłębiania. Im szybciej podejmą Państwo decyzję o psychoterapii tym dla związku lepiej.

Pozdrawiam!
http://pracownia-terapii.pl

Chorobliwa zazdrość często wynika z wcześniejszych zranień, przeniesionych emocji i lęku przed ponownym traumatycznym doświadczeniem. Zazdrość ma pozwolić uniknąć zranienia w przyszłości, takie "działanie na zapas". Najlepszym wyjściem jest podjęcie psychoterapii, która pozwoli przepracować negatywne wspomnienia i emocje, poprawić samoocenę, poczucie wartości i pewności siebie, a także bycie w :tu i teraz" zamiast "tam i wtedy".