Chorobliwa zazdrość u męża i uczcie niewolnictwa

mąż jest zazdrosny chorobliwie nawet ubior mu przeszkadza mowi mi ze niemam godności przez co bardzo mnie zranil obraza ubliza mi,niemoge sie malowac czesac wychodzic bo podejrzane wiec zaprosilam jego rodzicow by go uswiadomili ze zle mowi a oni go podbudowali i ani slowa mu niepowiedzieli ,tylko powiedzieli ze powinnam sie podporzadkowac. jeszcze wyczuwam od niego alhokol i widze ze jest pod wplywem a on mi mowi ze niepil i sie glupio smieje robi ze mnie wariata .Czuje sie jak niewolnik.Pomocy

Sugeruję psychoterapię małżeńską. Jeżeli mąż nie wykaże zainteresowania, wtedy powinna Pani skorzystać z pomocy sama. Opisane zachowania męża mają znamiona przemocy i nie musi się Pani na nie godzić, co więcej zgadzanie się na nie uczyni tylko Panią jeszcze bardziej nieszczęśliwą, a jemu nie przyniesie radości.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii małżeńskiej lub indywidualnej. Specjalista pomoże zrozumieć rzeczywiste przyczyny trudności w związku i nieadekwatniej zazdrości, wesprze w stawianiu granic, jasnej komunikacji i rozwiązywaniu konfliktów.