Chorobliwa zazdrość w związku opartym na zaufaniu

Jestem chorobliwie zazdrosna w związku, który zaczynał się (2 lata temu) od zaufania i wolności. Gdy tylko partner chce robić coś innego niż ze mną, mam wrażenie, że mu się nudzę. Z tego powodu są liczne kłótnie i ciche dni. Zawsze mi potem głupio i przepraszam, ale od roku już kilkakrotnie prawie się przez to rozstaliśmy. Mogę powstrzymywać przykre słowa, ale w środku i tak jestem nieszczęśliwa gdy nie interesuje się mną. Nie umiem sobie z tym poradzić.

Witam
Pisze Pani, że nie może sobie sama poradzić z zazdrością w związku, w którym wcześniej było zaufanie i wolność - jak rozumiem, również z Pani strony w stosunku do partnera. Bez względu na to, czy coś się wydarzyło w tej relacji takiego, co mogło naruszyć Pani zaufanie i wzbudzić podejrzliwość, czy też Pani uczucia są bezpodstawne, są one dla Pani nieprzyjemne i stanowią problem. Zalecałabym w takim przypadku skorzystać z pomocy psychologa, który po wnikliwej analizie zaproponuje Pani odpowiednią pomoc.
Pozdrawiam,
Renata Respondek

Przeżywa Pani silne i jak domyślam się, czasem niezrozumiałe dla Pani uczucia, z którymi trudno sobie poradzić. Żeby móc poradzić sobie, ważne jest, by zrozumieć ich przyczynę - może związana ona jest z tym, czego Pani doświadczyła w tym związku, a może z Pani innymi, przeszłymi doświadczeniami. Zrozumienie tego, co Pani przeżywa, to pierwszy krok, by nad tymi uczuciami zapanować i móc zmienić swoje zachowanie. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty - podczas wizyt będzie miała Pani możliwość przyjrzeć się temu, co Pani doświadcza i starać się to zmienić.