Chorobliwa zazdrość z powodu dobrych kontaktów partnera z byłą dziewczyną

Zazdrość u mnie wystepuje juz chorobliwa,jestem za swoim partnerem 4 miesiace i ze swoja byla rozstal sie w przyjazni,utrzymuja ze soba kontakt caly czas,dzwoni,pisze,spotykaja sie nieraz,jak idzie do niej to z 3-4 godziny siedzi mowi ze tylko rozmawiaja,przy rozstaniu powiedzial jej ze zawsze jej pomoze bo byli ze soba 4 lata. Nie daje mi powodow do zazdrosci,ale meczy mnie ich kontakt boje sie ze go strace,mowi ze nigdy nikogo nie zdradzil i mnie tez nie umialby bo ma zufanie do siebie. Pomocy

Proszę Pani,
Związek trwa i będzie trwał, jeśli partnerzy rozpoznają swoje potrzeby i zaspokajają je. Nadzorowanie spędzenia czasu przez partnera, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podejrzliwość i nadzór, sprawdzanie mogą irytować drugą osobę. Co robić? Trudno doradzić jednoznacznie mając tak mało danych. Cóż najlepsze jest ufanie drugiej osobie. Niczego się nie ryzykuje, bo związek jest przecież dobrowolny, a zaufanie jest podstawą takiej relacji.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski