Choroby klatki piersiowej

Dzień dobry. Mam 14 lat i chodzi mi o mojego tatę. Mój tata ma ból w klatce piersiowej i osłabienie. Co to może być ? Proszę o szybką odpowiedź

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej mogą być spowodowane wieloma schorzeniami. Zawsze należy wziąć pod uwagę przyczyny ze strony układu sercowo-naczyniowego, oddechowego oraz ściany klatki piersiowej.

Nie wiem czym dokładnie jest to osłabienia czy ogólnym poczuciem słabości czy też zmniejszeniem tolerancji wysiłku. Jest to bardzo ważna informacja.

Ponadto ważne w jakich okolicznościach pojawiają się te dolegliwości, jak długo trwają oraz po czym ustępują. Dlatego konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania lekarskiego oraz zlecenia dodatkowych badań. Należy jednak pamiętać, że w przypadku nasilenia dolegliwości bólowych lub też pojawienia się innych dolegliwości np. duszności taka wizyta powinna odbyć się w trybie natychmiastowym.
Pozdrawiam