Choroby kręgosłupa i podwyższone próby wątrobowe a stosowanie suplementów odchudzających

Witam.Mam takie pytanie.Jestem osobą ze schorzeniem kręgosłupa, które nie pozwala mi chodzić ani wykonywać żadnych ćwiczeń ruchowych do tego dochodzę podwyższone wyniki ALT i AST .Czy przy takich schorzeniach mogę stosować jakiś suplement diety żeby się pozbyć nadwagi ( moja nadwaga to 20 kg ) która w jakimś stopniu obciąża mój kręgosłup. Czy stosowanie suplementu diety nie wpłynie na mój stan zdrowia.Jaki specyfik mógł bym stosować.Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam .

Niestety przy złych wynikach prób wątrobowych stosowanie jakichkolwiek suplementów diety jest całkowicie niewskazane. Dodatkowo skuteczność takich specyfików jest mocno wątpliwa. Najlepszym rozwiązaniem dla Pana będzie odpowiednio skonstruowana dieta o deficycie energetycznym, która pozoli zarówno pozbyć się nadmiarowych kilogramów jak i powinna odciążyć wątrobę.

Podwyższone wyniki wątrobowe są czynnikiem przeciwwskazanym do jakiejkolwiek suplementacji bez konsultacji z lekarzem. Dodatkowo najlepszym i jedynym rozwiązaniem na zmniejszenie masy ciała jest zmiana nawyków żywieniowych. Na rynku nie ma suplementów, których działanie odchudzające potwierdzone byłoby solidnymi badaniami naukowymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który zadziała dwukierunkowo, ułoży odpowiednią terapię żywieniową pod kątem zarówno zmniejszenia wagi, ale także pod kątem poprawienia pracy Pana wątroby.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Szanowny Panie,
Pana wyniki parametrów wątrobowych są przeciwwskazaniem do stosowania suplementów diety na odchudzanie, swoją drogą ich skuteczność jest bardzo mocno wątpliwa. W Pana przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie dieta z deficytem energetycznym i zmiana nawyków żywieniowych, co pozwoli na zmniejszenie masy ciała.

Pomimo ograniczeń ruchowych, może w Pana przypadku byłyby możliwe jakieś ćwiczenia, które dopasowałby fizjoterapeuta łącząc je z rehabilitacją? Z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie osoby potrafią czynić cuda.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl